Samota, INTERPALS, Klára a Amsterodam

25. července 2015 v 12:05 |  Deníček
Zdravím moji milí čtenáři!

Proč mám strach z toho se s někým seznámit? Proč se na veřejnosti snažím splynout s davem, a nevyčnívat?
Na základní škole, jsem tenhle problém neměla. Nebo jsem ho aspoň nestihla zpozorovat.

Vídala jsem se se spoustou lidí a nijak mi nevadila jejich přítomnost, ty houfy, četné skupiny. Jenomže pak přišla střední, já při každém rozhovoru s někým skláněla hlavu k zemi, hlas jsem ztišila na minimum a naučila se takzvaně "kuňkat," tak že mi sotva kdo rozuměl.

Tuhle potíž jsem si po nějaké době přinesla ze školy domů. A také jsem se čím dál častěji zavírala u sebe v pokoji a málokdy vycházela. Moc jsem toho nenamluvila, stal se ze mě introvert, který nechtěl, aby si ho někdo všímal. Měla jsem strašně moc učení, nezvládala jsem látku, najednou toho na mě bylo tolik na jednou. Plus ti spolužáci (kteří se sice vůči mě začali projevovat až později…), ale to byl první ročník.

Ve druhém roce na střední, jsem objevila webovou stránku INTERPALS (webová stránka, kde se můžete spojit s lidmi z různých zemí a dopisovat si s nimi). Váhala jsem, ale byla jsem tak sama, že jsem si nedlouho poté, co jsem web naklikla, založila účet.

Psala si s pár Angličany, jedním Brazilcem a dalšími jedinci, jejíhž národnost si už ani nepamatuju. Po několika dnech mi tahle webovka dala pocitu, že se o mě někdo zajímá, ptá se jak se mám a záleží mu na mě (ano, další naivita, ach ouvej, je tu znovu - ale bylo mi patnáct)

Pořád jsem ale na Interpals nebyla "závislá" to se stalo hned potom, co jsem nastoupila do druhého ročníku. To se někteří moji spolužáci začali na mou maličkost přihlouple uculovat, posmívat se, a v hodinách, kde mě žrala za živa jistá paní profesorka jí tiše skandovali. To bylo pak Interpals moje jediné útočiště. Rodiče jsem s tím hold nechtěla zatěžovat, možná jsem k nim neměla dostatečnou důvěru. Prostě jsem přišla na web a psala lidem, které jsem neznala osobně o svých problémech, co se mi děje, že to nezvládám a jsem psychicky vyřízená. Často jsem se podivovala, jak můžu mít v zásobě tolik slz. Interpals mě drželo při životě až do konce druhého ročníku.

Ale pak jsem se náhodou skamarádila se spolužačkou. Nezvládala matematiku stejně tak jako já. Snažila se mi pomoct, před útoky spolužáků mě bránila.

S Klárou jsem se tomu naučila čelit, a bylo to trochu lepší.

Na INTERPALS jsem pak úplně zapomněla. Naposledy jsem se přihlásila těsně před maturitou. Teď už ale tuhle webovku využívám zásadně k tomu, abych se naučila komunikovat anglicky, a skutečně to pomáhá. Příští rok bych si přála jet společně se sestřenicí pomocí agentury EUROTRIPS do zahraničí. Konkrétně do Amsterodamu. Co je EUROTRIPS? To je agentura, která umožňuje mladým lidem poznávat zahraniční kulturu pomocí víkendových a poměrně levných zájezdů. Jedna slečna, se kterou jsem na INTERPALS v kontaktu pochází právě z této země, a že by se se mnou ráda setkala. Tohle musím ještě řádně promyslet, ale myslím, že by to bylo rozhodně zajímavé.
Brzy nashle.


(Odkazy - INTERPALS a EUROTRIPS)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lejla Lejla | 25. července 2015 v 12:14 | Reagovat

Fandím ti Girl Online ;) dobře že jsi z toho venku :)

2 Tom Tom | 25. července 2015 v 12:26 | Reagovat

Uf to je zase článek :D Procházku růžovým sadem jsi teda neměla, ale dokázala jsi se s tím vypořádat. Je důležitý, že jsi se zbavila prostředí a lidí, který ti nedělalo nejlíp. Ta tvoje profesorka, tu bych nahlásil, tohle chování vůči studentům je hrozný. Dobře že se zjevila Klára a bojovali jste společně. Eurotrips zní zajímavě, koukal jsem že nabízejí kromě Amsterodamu ještě Řím a Francii, díky že jsi mi ukázala způsob jak levně cestovat. Vypadá to fajn. A Interpals, neznám, a registrovat se pro jistotu taky nebudu. A neboj se seznamovat s novýma lidma. Měj se fajnově ;)

3 Girl Online Girl Online | Web | 25. července 2015 v 18:53 | Reagovat

[1]: Děkuju Lejlo! :-)

[2]: Tak myslím že je jen pár človíčků mezi námi, pro které je život vážně ta procházka růžovým sadem jak píšeš, Tome :) Eurotrips vypadá zajímavě, a dokonce i velmi lákavě! :-) Děkuji za názor a taky se měj krásně! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama